У чому відмінності однокамерного склопакета від двокамерного?

Не так давно в якості світлопрозорих конструкцій використовувалися традиційні вікна з дерев’яними рамами і двома стеклами. Багато хто ще пам’ятає сезонні «підклеювання» газетою і набрякле дерево з тріщинами. Вкрай складно було підтримувати пристойний зовнішній вигляд таких виробів. На щастя на заміну прийшли зручні металопластикові віконні конструкції. Спочатку були популярні однокамерні склопакети з двома склами. Пізніше виникло безліч модифікацій ПВХ виробів, кожне з яких має свої особливості і функціями.

На сьогодні користуються попитом однокамерні і двокамерні пластикові склопакети. Склопакет представляє собою абсолютно герметичний елемент, що включає два або три скляних листа. Листи з’єднуються спеціальними рамками, простір між якими наповнюють сухим повітрям. Це простір між стеклами називається камерою. У підсумку виходить герметична конструкція, яка набуває високі теплоізоляційні показники. Тепло зберігається завдяки особливостями сухого повітря, теплопровідність якого майже в 27 разів менше, ніж у звичайного скла. Причому в цьому виробі відсутній вакуум.

Зрозуміло, у споживачів виникає закономірне питання: «що ж краще – одне або двокамерний склопакет?». У даній статті ми постараємося роз’яснити це питання.

Головні відмінності однокамерного склопакета від двокамерного

Перш за все варто відзначити, що сучасні пластикові вікна будь-якого типу мають склопакет або з двома стеклами, або з трьома. Одне скло не може вважатися склопакетом. А використання чотирьох і більше стекол абсолютно не виправдано фізично і механічно. Тому застосовуються тільки два варіанти склопакетів: з однією камерою або з двома.

Однокамерна модифікація має на увазі наявність двох стекол, між якими розміщується одна камера. Відповідно двокамерний варіант – це три скляних листа, між якими знаходяться дві повітряні камери. Деяких покупців можуть збити з пантелику такі поняття, як «однопакетні або двопакетні» вікна. Хоча це те ж саме що і однокамерні, двокамерні.

Характеристики однопакетного і двухпакетних склопакетів

Як вже було зазначено, однокамерна конструкція має два скла і камеру з повітрям між ними. Скло дуже щільно (герметично) прилягають до самої рами вікна. Таким чином, камера не вступає в контакти з навколишнім середовищем. Для підвищення ізоляційного ефекту рекомендується використовувати енергозберігаючі скла.

Пластикові вікна з однією камерою, як правило, монтують на балконні конструкції або лоджії. Справа в тому, що такий пакет буде трохи пітніти при мінусовій температурі, пропускаючи холодний потік повітря. Зате ціна однокамерного склопакета досить низька.

Дві камери на увазі вже три скла і дві камери з повітрям між ними. На сьогоднішній день, саме цей варіант користується найбільшим попитом.

Подібні світлопрозорі конструкції набагато краще зберігають тепло в приміщення, а дві камери перешкоджають проходженню холодного повітря. Залежно від відстані між стеклами варіюються показники шумоізоляції. Для поліпшення звукоізоляційних властивостей віконного блоку використовують різну товщину скляних листів. Наприклад, зовнішнє скло може бути товщі, ніж внутрішнє.

Товщина скла – вирішальний параметр ПВХ вікна

Даний показник має вирішальне значення. Буває, що хороша товщина однокамерного склопакета високої якості дає кращий ефект, ніж двухкамерная конструкція. Особливо, якщо застосувати енергозберігаюче напилення. При цьому вартість буде все одно дешевше.

Найпоширеніша товщина скляних листів – 5 мм. Однак, якщо ви хочете максимальний результат, то краще зупинити свій вибір на 6 мм. Відповідно до Держстандарту загальна товщина всієї конструкції склопакета може бути в будь-якому діапазоні від 16 до 46 мм. Зрозуміло, крайнощі краще обходити, вибираючи оптимальну середину і з огляду на особливості експлуатації.

Варто зазначити, що параметр товщини практично не впливає на рівень шумоізоляції. Зате грає вирішальну роль для теплоізоляційних властивостей віконного отвору.

Важливо згадати і наповнення повітряної камери. Як наповнення часто застосовують спеціальний газ (аргон), який регулює режим температури. Іноді використовують криптон, який має додатковий бонус – забезпечує краще поглинання шуму.

Як правильно вибрати склопакет?

Складно сказати що-небудь однозначне з цього приводу. Все залежить від особистих міркувань покупця. Звичайно, це рішення має спиратися на конкретні чинники, адже різноманітність модифікацій сучасних пластикових вікон може ввести в замішання. Тому буде корисним ознайомитися з деякими моментами, які потрібно враховувати при виборі.

Наприклад, однокамерні вікна не підійдуть для жвавого району біля метро або залізничних колій. Краще вибирайте двокамерний склопакет, який гарантує більш ефективний захист від зовнішнього шуму.

Якщо вікна вашого житла більшу частину дня знаходяться під сонячними променями, то зверніть увагу на енергозберігаючий склопакет однокамерний. Такий варіант захистить приміщення від жарких променів і запобіжить вигоряння штор, шпалер і т.д. Взимку скла з енергозберігаючим напиленням прекрасно зберігають тепло, не випускаючи його на вулицю.

Яким способом можна відрізнити двокамерний склопакет від однокамерного?

І так, в вашому житло вже встановлені нові пластикові вікна, за словами менеджера з двокамерним склопакетом. Вам пояснили, що в цій конструкції цілих три скла по 4 мм з двома герметичними повітряними камерами. Причому гарантували відмінну шумо- і теплоізоляцію.

Однак після монтажних робіт ви бачите у вікні лише два скла замість обіцяних трьох. Перша думка – ви обмануті. Проте занадто поспішні висновки тут недоречні. Можна самостійно перевірити чесність фірми, яка поставила вам вікна.

Для цього достатньо взяти запалений сірник або запальничку і піднести до вікна (віддаль не менше 2 см). Потім зверніть увагу на відображення вогників на склі. Два вогника будуть свідчити про те, що вас дійсно обдурили, встановивши однокамерний склопакет. Три вогника – це ознака двокамерного склопакета.

← Повернутися назад
Зворотний дзвінок
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Виклик замірника
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Консультація
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Замовлення
Залиште свій телефон і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

×
Конструкція
×
Контакти
Графік роботи:
Щоденно с 9:00 до 20:00
Телефон:
(044) 22-92-322
(050) 41-00-611
×
Залишити відгук
Відгуки можуть залишити тільки клієнти нашої компанії мають № замовлення.

×